2025. április 3-án a Mathias Corvinus Collegium Magyar-Német Intézet az Európai Együttműködésért és a Nemzeti Emlékezet Bizottsága különleges filmvetítésre, majd pódiumbeszélgetésre hívta az érdeklődőket a Wunderbar Fesztivál keretében. „A néma forradalom” című film egy kelet-német középiskolai osztály példáján keresztül mutatja be az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc áldozataiért bemutatott egyperces néma csend miatt átélt politikai elnyomást.
Az emlékezésnek, a párbeszédnek és a magyar-német barátságnak szentelt rendezvényen mintegy 90 vendég vett részt. Az estét Bauer Bence, a Magyar-Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója, valamint Máthé Áron, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának elnökhelyettese nyitották meg. Nyitóbeszédükben mindketten a történelmi feldolgozás fontosságát és a polgári bátorság akkori és mai relevanciáját hangsúlyozták.
A filmvetítést intenzív pódiumbeszélgetés követett, amelynek vendége Karsten Köhler kortanú volt, annak a bátor keletnémet osztálynak a tagja, amelyről a film szól. Köhler lenyűgözően számolt be személyes élményeiről, a fiatalok bátorságáról és néma tiltakozásuk következményeiről. A beszélgetést Dr. Rab Irén, az Ungarnreal főszerkesztője moderálta.
A rendezvény nemcsak a magyar-német kortörténet egy darabkájába engedett mély betekintést a közönségnek, hanem teret adott a kérdéseknek, eszmecserének és emlékezésnek is. Az estet a vendégek élénk beszélgetése zárta, ezzel is jelezve, hogy a szabadság, az emlékezet és a szolidaritás témája ma is mennyire aktuális.