A Bundestag, a 2023. október 7-én Gázából indított Hamasz támadást követően kifejezte teljes szolidaritását Izrael mellett, és elfogadta a kormánypártok és a CDU/CSU közösen benyújtott javaslatát, amelynek értelmében betiltják a Hamász és a Samidoun palesztin szervezet németországi működését. Ezen tiltásoknak két formája különböztethető meg Németországban. Az egyik az ún. „szervezeti tilalom” célja az egyesület teljes feloszlatása. Ez olyan bel- és külföldi egyesületek esetében lehetséges, amelyeknek Németországban kimutatható alstruktúrájuk van. Ilyen teljes betiltást alkalmaznak most a Samidoun csoport ellen, amely a közelmúltban Berlinben olyan tüntetéseket szervezett, amelyeken antiszemita és uszító jelszavakat skandáltak. Az olyan külföldi szervezetek esetében, amelyek azonban nem rendelkeznek átlátható és állandó németországi struktúrákkal, a német egyesületi jog szerint úgynevezett „tevékenységi tilalom” vezethető be, ami most a Hamász esetében meg is történt. Utóbbira 2014-ben Thomas de Maizière (CDU) szövetségi belügyminisztersége alatt volt példa, amikor az Iszlám Állam németországi tevékenységének megakadályozása érdekében rendeltek el tevékenységi tilalmat.
Olaf Scholz (SPD) kancellár a Bundestag előtti beszédében üdvözölte az öt német párt közös nyilatkozatát és hangsúlyozta, hogy „A gyűlöletet és az uszítást nem hagyjuk tétlenül. Az antiszemitizmust nem tűrjük”. A kancellár ezenfelül kiemelte Németország közvetítő szerepének fontosságát a konfliktus de-eszkalációjának elősegítése érdekében. Emiatt azonnali konzultációt kezdeményez az egyiptomi elnökkel, al-Sisivel, valamint a török elnökkel, Recep Tayyip Erdoğannal is. Mindezeken túl múlt héten fogadta Katar emírjét, valamint találkozni fog a jordán uralkodóval is. Ezzel párhuzamosan a Szövetségi Védelmi Minisztérium azt is bejelentette, hogy Németország kész két Heron TP típusú izraeli felderítő drónt - melyeket korábban a Bundeswehr számára rendeltek - a harcok támogatása érdekében átadni az izraeli hadseregnek.
A Bundestag képviselői továbbá követelték a szövetségi kormánytól a gázai övezetnek nyújtott korábbi támogatások újbóli felülvizsgálatát, hangsúlyozva, hogy az ellenőrzések befejezéséig az övezetben csak humanitárius segítségnyújtás legyen lehetséges az alapvető igények kielégítése céljából.